Lokallagene og deres ledere

NJs 20 lokallag er det organisasjonsleddet som organiserer redaksjonsklubbene innen sitt geografiske distrikt.

Det eldste lokallaget er Oslo Journalistklubb, hvis forgjenger Kristiania Journalistklub ble stiftet i 1894. Deretter fulgte Trondhjems Journalistklub (i dag Trondhjems Journalistforening) i 1902, mens Bergen kom etter i 1904 med Nordre Bergenhus presseforening.

Lokallag

Navn

Mobil

E-post

Agder Ole Dag Kvamme 95201855 ole.dag.kvamme@nla.no
Akershus Alexander Gjermundshaug 95158368 ag@rb.no
Bergen Gunhild Tinmannsvik 98209604 gunhild.tinmannsvik@tv2.no
Buskerud Anders Nielsen 99461727 anders.nielsen@nrk.no
Finnmark Robin Mortensen 93229664

robin.mortensen@nrk.no

Haugesund Harald Dale 90173772 hardale2@online.no
Hedmark Helle Therese Kongsrud 41572143 helle.therese.kongsrud@nrk.no
Helgeland og Salten Leif Steinholt 95038391 lst@hblad.no
Hålogaland Karin Skarby 90684421 kps@lofot-tidende.no
Møre og Romsdal Britt Ingunn Maurstad 95493011 bimgunn@online.no
Nord-Trøndelag Karin Jegtvik 93082324 karin.jegtvik@nrk.no
Oppland Jørn Haakenstad 48106320 jh@hadeland.net
Oslo Rolf Johansen 93401613 rolf.johansen@nrk.no
Sogn og Fjordane Geir Bjarte Hjetland 95090318 geir.bjarte.hjetland@nrk.no
Stavanger Eirin Larsen 90973266 eirin.larsen@nrk.no
Telemark Per Flåthe 92493039 pflaathe@mac.com
Troms Rune Ytreberg

 

ytrer1@gmail.no
Trondhjems Anne Berit Fagernes 41539654 anne.berit.fagernes@gmail.com
Vestfold Mariann Aakermann 41229687 mariann.Aakermann@nrk.no
Østfold Terje Andresen 91753666 terje.andresen@sa.no